Селекцијата до 21 година победи со 3:1 против селекцијата до 19 години на првиот дуел од тренинг кампот во Охрид

Селекцијата до 21 година славеше со 3:1 против селекцијата до 19 години на заедничкиот тренинг камп на двете репрезентации во

Read more

Милевски и Арслани ги одредија фудбалерите за тренинг кампот во Охрид

Селекторот на македонската репрезентација до 21 година, Благоја Милевски и предводникот на селекцијата до 19 години, Шкумбин Арслани ги објавија фудбалерите на кои ќе

Read more

Ангеловски и Тричковски: Да го завршиме овој циклус со победа

Најдобрата македонска репрезентација утре се среќава со Ерменија, во последениот натпревар во Лигата на Нациите, а нашата репрезентација и со

Read more

Македонија до 21 година со победа против Црна Гора ги заврши успешните квалификации за ЕП

Македонската репрезентација до 21 година ја победи Црна Гора со 2:1 на последниот натпревар од групата 6 во квалификациите за

Read more

Победа против Естонија за прво место во Лига на нации

Најдобрата македонска репрезентација со победа против Естонија од 2-1 ги продолжи натпреварите во новата сезона во Лигата на нациите и остана на

Read more

Ангеловски и Тричковски: Истрошени сме, ама одиме на победа и прво место во Лига на нации

На официјалната прес-конференција спроти утрешниот натпревар од Лига на нации меѓу Македонија и Естонија зборуваа селекторот на македонската А репрезентација,

Read more

Македонија е на Европско!

Македонската фудбалска репрезентација испиша историја! Македонија се пласираше на европско првенство за прв пат од осамостојувањето. Хероите на репрзентацијата на

Read more

Ангеловски: Среќни сме што сме во финале, но не планираме да застанеме таму

Македонската А репрезентација денеска ги започнува подготовките за натпреварот против Грузија на 12. ноември во Тбилиси за пласман на Европското

Read more

Селекторот Ангеловски го објави списокот со фудбалери за ноемвриските натпревари

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните натпревари против Грузија (12. ноември, финале,

Read more