Извлечени паровите за првата рунда од Купот на Македонија

Во „Куќа на фудбалот“ беа извлечени паровите за првите натпревари од Купот на Македонија за натпреварувачката сезона 2020/21.  Полуфиналистите од ланското

повеќе...

Македонија одигра 1:1 на гости со Грузија

Македонската репрезентација непоразена се враќа од Тбилиси, откако во интересен натпревар одигравме 1:1 против домашната Грузија. Најпрво бевме во негатива,

повеќе...

Ангеловски и Ристовски: Посакуваме победа на стартот од Лига на нации

На официјалната прес-конференција спроти утрешниот натпревар од Лига на нации меѓу Македонија и Еремнија, селекторот на нашата најдобра репрезентација, Игор

повеќе...

Селекторот Милевски го објави списокот на фудбалери за натпреварите против Шпанија и Фарски Острови

Македонската репрезентација до 21 година на почетокот од следниот месец ги продолжува квалификациските натпревари за пласман на Европското првенство. Селекцијата

повеќе...

Извлекувањето на групите за ракометната Супер Лига – мажи 2020/2021 ќе се одржи во петок

Извлекувањето на групите за Супер Лига – мажи за натпреварувачка сезона 2020/2021 ќе се одржи во петок со почеток во 12:00 часот со LiveStream

повеќе...

ФК Велешта ќе биде дел од Втора МФЛ – Запад, ФК Росоман и ФК Слога Виница во Втора МФЛ – Исток

Екипата на ФК Велешта – Велешта ќе биде дел од Втора МФЛ – Запад во натпреварувачката сезона 2020/2021.  На извлекување

повеќе...