Набавени пет пловни објекти за езерската полиција

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес во Охрид ги промовираше петте пловни објекти за езерската полиција, со што значително

Read more

Министерот Бочварски во работна посета на Општина Охрид

Градоначалникот Константин Георгиески оствари работна средба со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, кој денеска беше во прва работна

Read more

Трипуновски: Mаксимално ќе се посветиме во делот на заштита и надградување на еко-системот во овој регион

„Во делот на Охридското Езеро сведоци сме дека Владата предводена од Зоран Заев изминативе две години не спроведе вештачки мрест

Read more

Раскинати пет договори за концесии за минерални суровини во Лабуништа

Министерот за економија Крешник Бектеши на прес–конференција информираше дека Владата на Северна Македонија на последната седница, по предлог на Министерството

Read more

Лекот Спинраза од вчера е достапен за пациентите со спинална мускулна атрофија

Лекот Спинраза од вчера е достапен за пациентите со спинална мускулна атрофија. Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, утрово

Read more

Спасовски: Мирни и демократски избори како што доликува на земја членка на НАТО

Гласањето во текот на денешниот ден помина мирно и без посериозни нарушувања на јавниот ред и мир, а институциите на

Read more