Крлеска Деспотоска: Измина една година од мандатот на актуелната Локална власт. Многу ветувања, многу очекувања, никаква реализација

ОО на СДСМ Охрид денес одржа прес-конференција на која се обрати претседателката Кристина Крлеска Деспотоска. „Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Измина

Read more

Нови мерки и проекти за поуспешен наставен процес за сите училишта во Охрид

Градоначалникот Кирил Пецаков, денес одржа прес-конференција на која ги претстави новите мерки и проекти, кои ќе бидат реализирани во новата

Read more

Неправилности во работењето на дел од директорите во охридските училишта

Во насока на транспарентно и отчетно работење, Секретарот на општина Охрид, Александар Китески на денешната средба со новинарите информира дека

Read more

Презентирана финансиската состојба на Општина Охрид

Градоначалникот на општина Охрид Кирил Пецаков, денес одржа прес-конференција на која информираше за затекнатата финансиска состојба на Општината и јавните

Read more

Јованоски: Остануваме посветени и продолжуваме да инвестираме во современ развој на Охрид

Претседателот на ОО на СДСМ – Охрид, Науме Јованоски, денес одржа прес-конференција. „Предводејќи ја локалната и централната власт, СДСМ покажа

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Георгиески сака да изврши предизборен поткуп со предложениот ребаланс на буџетот

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес одржа прес-конференција на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. „Георгиески сака да изврши предизборен поткуп со предложениот

Read more

ЗНМ: Важноста на независното и професионалното новинарство стана поважна од кога било

Одбележувајќи го Светскиот ден за слобода на медиумите – 3 мај, денес во услови на светска здравствена криза, повеќе од

Read more

Прес на Ангеловски и Барди пред утрешниот натпревар против Лихтенштајн

Македонската А репрезентација утре го игра вториот натпревар од новиот циклус квалификации за Светското Првенство “Qatar 2022”. После воведниот натпревар

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Средствата за кружен тек на раскрсницата кај Мислешевски пат ќе пропаднат, доколку не се отпочне со реализација

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга денес одржа прес-конференција на која говореше претседателот на Општинскиот комитет, Мирче Аџиоски. „Во Собранието на Република Македонија,

Read more