Извлекувањето на групите за ракометната Супер Лига – мажи 2020/2021 ќе се одржи во петок

Извлекувањето на групите за Супер Лига – мажи за натпреварувачка сезона 2020/2021 ќе се одржи во петок со почеток во 12:00 часот со LiveStream

повеќе...

Македонија во група со Данска, Швајцарија и Финска во Квалификациите за ЕП 2022

Сениорската машка ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во група 7 против репрезентациите на Данска, Швајцарија и Финска во квалификациите

повеќе...

Ракометарите во вториот шешир за извлекувањето на квалификациските групи за ЕП 2022

Машката сениорска репрезентација е дел од вториот шешир за претстојното извлекување на квалификациските групи за ЕП 2022 во Унгарија и Словачка. Извлекувањето

повеќе...

Ракометарите со победа го започнаа настапот на ЕП 2020

Македонија со победа ја започна групната фаза на Европското првенство, откако вечерва во Виена ја совлада Украина со 26-25 (13-10)

повеќе...

Вардар и Металург ќе играат во ракометниот Суперкуп

Во среда (18 септември) во Спортска сала „Куманово“ во Куманово ќе се одигра Македонскиот Суперкуп натпревар. Шампионот на минатогодишното првенство,

повеќе...