Донација за детската градинка „Јасна Ристеска“

Денес во детската градинка „Јасна Ристеска“, клонот „Билјана“, вршителот на должноста градоначалник Константин Георгиески, присуствуваше на предавањето на донацијата од

Read more

Градоначалникот Стојаноски и министерот Фазлиу во посета на градинката „Развигорче“

Градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски заедно со Министерот за Локална Самоуправа на Р.Македонија, Сухејл Фазлиу, градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран

Read more

Со пригодна свеченост одбележан патронот на ЈОУГД „Јасна Ристеска“

Под мотото „На крилјата на љубовта“, синоќа, во Центарот за култура „Григор Прличев“ беше одбележан патронот на детската градинка „Јасна

Read more