22/06/2024
Македонија

УХМР: Нестабилно време со пороен дожд, град, грмежи и засилен ветер

Денес и утре се уште ќе биде натпросечно топло (со дневни температури околу 30 степени). Попладне и во вечерните часови, денес локално, а утре на повеќе места, ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има услови и за невреме со појава на град.