29/02/2024
Дебрца

Жител од Мешеишта почина при пад од балкон

На 12.09.2022 година во 01:22 часот во СВР Oхрид, пријавено е дека В.Б.(69) од селото Мешеишта, општина Дебрца, паднал од балкон на семејната куќа и починал.

Од лекар во Итната медицинска помош Охрид е констатирана смрт без траги на насилство, а увид извршија јавен обвинител и полициски екипи.


WebOhrid / 13.09.2022 / СВР Охрид