Средба помеѓу в.д. градоначалникот Георгиески и директорот на Центарот за управување со кризи, Буџаку

Вршителот на должност градоначалник, Константин Георгиески, денес, оствари средба со директорот на ЦУК, Агрон Буџаку. Тема на разговор беше проектот

повеќе...

Донација за детската градинка „Јасна Ристеска“

Денес во детската градинка „Јасна Ристеска“, клонот „Билјана“, вршителот на должноста градоначалник Константин Георгиески, присуствуваше на предавањето на донацијата од

повеќе...

Марино и Викторија најсреќни во наградната игра „Бела зима“ на салоните за мебел „Гир Риг“ (Фото/Видео)

Марино Гогов од Охрид и Викторија Робевска од Битола се добитници на вредните награди во рамките на денешното извлекување на

повеќе...

Јавен повик „Инфраструктурна поддршка на младите и талентирани спортисти на територија на општина Охрид“

Јавното претпријатие „Билјанини Извори“ објавува Конкурс на кој право на учество имаат сите талентирани спортисти кои имаат постигнато врвни резултати

повеќе...

Автомобили со денови оковани во мраз и снег

Покрај зголемувањето на дневната температура, голем број автомобили во Охрид и понатаму останаа оковани во мраз и снег.  И наредните

повеќе...