Честитка од градоначалникот Константин Георгиески по повод католички Велигден

„Драги сограѓани, пријатели и сите верници од католичка вероисповест од се срце ви го честитам најрадосниот христијански празник – Велигден.

повеќе...

Честитка од градоначалникот Георгиески по повод 8 Април – Меѓународниот ден на Ромите

„Почитувањето на различностите, градење соживот и еднакво општество за сите е нашата најголема сила. Ромите како заедница се нераскинлива алка

повеќе...

Општина Охрид презема оперативни мерки за справување со корона вирусот

Согласно состојбата со Корона вирусот и мерките и препораките на Владата на Република Северна Македонија, денеска, градоначалникот Константин Георгиески, одржа

повеќе...

Ногачески: Градоначалникот не исплаќа плата за училиштето, тој само ја одобрува

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески испрати реакција по повод соопштението на ОК ВМРО-ДПМНЕ Дебрца. Во неа стои: ➡️Пак на

повеќе...

Честитка од градоначалникот Георгиески до српската заедница по повод празникот Свети Сава

Градоначалникот Константин Георгиески, по повод празникот Свети Сава упати празнична честитка до припадниците на српската заедница кои живеат во Охрид

повеќе...

Градоначалникот Георгиески го посети првото новороденче во Охрид во 2020 година

Градоначалникот Константин Георгиески, денеска на Гинеколошкото одделение при Општата Болница во Охрид го посети првото новородено бебе во Новата 2020

повеќе...

Познати добитниците на ученичките стипендии за учебна 2019/2020

Познати се добитниците на ученички стипендии за учебната 2019/2020 година по објавениот Конкурс од страна на Градоначалникот на Општина Охрид

повеќе...

Честитка од градоначалникот Ногачески по повод Католички Божиќ

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески, упати честитка до сите граѓани од католичка вероисповест по повод големиот христијански празник –

повеќе...