17/04/2024
Македонија

Приведен криминалец баран со потерница за пет ипол години затвор

На 13.01.2022 во 12,00 часот на подрачјето на Бит Пазар од страна на полициски службеници од Оперативен тим потраги бил лишен од слобода Е.Ј.(48) од Скопје по наредба од Основен Суд Скопје 1 за издржување на казна затвор од 5 години и 5 месеци во врска со кривично дело по чл.235 ст.1 од КЗ на РСМ. Во 12,45 часот тој бил спроведен во КПУ Идризово за издржување на казната.