21/06/2024
Македонија

636 санкции за неносење маска (Видео)

Во текот на изминатото деноноќие (03/04.03.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 636 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.