21/05/2024
Охрид

ЦУК: До крајот на денот ќе биде нестабилно со пороен дожд, град, грмежи, ветер и електрични празнења

Охридско-струшкиот регион беше зафатен од силно невреме проследено со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и појава на град.

Правец на движење на нестабилната облачна маса е од југозапад кон североисток.

До крајот на денот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.


WebOhrid / 24.06.2023 / ЦУК