22/04/2024
Спорт

Еурофарм Пелистер против ГРК Охрид во финалето од Купот на Македонија

Еурофарм Пелистер против Охрид во финалето од Купот на Македонија, група 4.

Актуелниот првак ја оправда фаворитската улога и без потешкотии славеше победа над Куманово 40:21, полувреме 17:12, во вториот полуфинален натпревар, што се одигра попладнево во салата „Билјанини извори“ во Охрид.

Претходно Охрид славеше над Скопје 2020 со 40:24.

Натпреварот Охрид – Пелистер ќе се одигра вечерва во 19:30 часот во салата „Билјанини извори“.


WebOhrid / 23.03.2024 / ГРК Охрид