24/04/2024
Охрид

Гостиварец непристојно се однесувал пред ноќен клуб на ул. „Железничка“ во Охрид

На 17.08.2019 година во 03.20 часот, пред ноќен клуб на улицата „Железничка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со карање, викање и непристојно однесување извршено од С.Ф. (22) од гостиварското село Витуше. Тој,во алкохолизирана состојба е приведен во полициска станица и по целосно документирање на настанот, ќе му биде поднесена соодветна пријава.