Косовски државјанин ограбил охриѓанец на градскиот пазар

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.Х.(58) од Р.Косово, поради постоење основи на сомнение дека на 19.04.2021 на Градскиот пазар во Охрид, пријавениот на жител на Охрид му одзел паричник, мобилен телефон и лични документи.

Од страна на судија на претходна постапка му била изречена мерка притвор и бил спроведен во Казнено поправната установа Затвор-Охрид.