Кривична пријава за скопјанецот кој силувал девојка во охридски хотел

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.К.(21) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека на 04.08.2020 во 01:30 часот во соба во хотел во Охрид извршил обљуба врз 32-годишна скопјанка.