Лишен од слобода жител од Радожда баран за издржување затворска казна

На 06.03.2023 во 14:20 часот, полициски службеници од ОВР Струга, со судска наредба, го лишиле од слобода И.С.(36) од струшкото село Радожда.

Тој бил баран со потерница за издржување затворска казна, по што бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор Струга за издржување на казната.


WebOhrid / 07.03.2023 / МВР