Мистер И победи на турнирот Петровден 2018 – Мешеишта

Екипата на Мистер И е победник на овогодинешното 44-то издание на Турнирот во мал фудбал „Петровден“ – Мешеишта. Во финалето, Мистер И убедливо со 4:0 ја совлада екипата на Санитарија Грини.

Во натпреварот за третото место Сатеска и Др Баткоски одиграа нерешено 1:1, а по изведувањето на пеналите екипата на Сатеска победи со 4:3 и го освои третото место на овој турнир.

WebOhrid