28/02/2024
МакедонијаСтруга

На Ќафасан уапсен патник со меѓународна потерница

На 26.01.2019 година во 16,45 часот на Граничен премин Ќафасан на влез во Република Македонија, при пасошка контрола на Ј.К.(50) од Р.Албанија со албанска лична карта било утврдено дека лицето евидентира во систем и има активна меѓународна потрага по него.

Лицето е лишено од слобода и предадено во Полициска станица Струга за понатамошна постапка.