20/05/2024
Македонија

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Денес ќе имаме променливо облачно со сончеви периоди, топло и доста ветровито време. Ќе дува засилен повремено силен јужен ветер (над 80км/ч, а на планините и над 100км/ч). Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.