Нов гол на Јаховиќ

Адис Јаховиќ му донесе нова победа на Гозтепе на гостувањето против Кардемир Карабук.

Најпрво домашните имаа шанса да поведат од пенал во 33 минута, но голманот на Гозтепе го одбрани тој удар. Јаховиќ постигна гол во 58 минута со што му донесе нови 3 бодови на Гозтепе, кој моментално се наоѓа на третото место од Турската Суперлига.

Јаховиќ моментално е на второто место од листата на стрелците со 12 постигнати голови зад водечкиот Гомис кој има 13 голови.

WebOhrid