18/04/2024
Охрид

Охриѓанец со возило удри во малолетник

На 28.04.2022 во 19.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Абас Емин“ во Охрид, патничко моторно возило „мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управувано од М.Л. (24) од Охрид, удрило во малолетен пешак од Охрид. Во несреќата со телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.