Охриѓани фатени со мариухана на патот Штип-Кочани

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривичнa пријавa против А.Д.(33) и С.А.(33), двајцата од Охрид за сторено кривичнo делo ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.

На 22.09.2018 година на локалниот пат Штип – Кочани, во близина на село Уларци, од страна на полициски службеници, при преглед на патничко возило, управувано од првопријавениот, и второпријавениот како сопатник, биле пронајдени и одземени 800 грама марихуана.