Пожар на местото викано „Долна Краста“ во атарот на с.Лабуништа

На 08.09.2020 околу 17:00 часот во Полициско одделение Велешта, А.Д.(58) од с.Лабуништа,струшко пријавил дека на место викано „Долна Краста“ во атар на с.Лабуништа сопственост на М.С.(54) и И.Н.(54) двајцата од с.Лабуништа, настанал пожар, при што биле опожарени стрниште со трева и трње.  Пожарот е изгаснат од месното население.Нема повредени лица.