Пожар во маркет на улицата „7-ми Ноември“ во Охрид

На 02.04.2021 во 13.15 часот во СВР Охрид, од Територијалната противпожарна единица Охрид било пријавено дека во маркет на ул.„7-ми Ноември“ настанал пожар. Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа Територијалната противпожарна единица. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.