22/06/2024
Струга

Приведен албански државјaнин кој се барал со потерница на Интерпол

На 27.07.2019 во 00.10 часот на Граничен премин -Ќафасан, поради меѓународна потерница од страна на Интерпол-Тирана Република Албанија, приведен е К.С. (51) од Елбасан –Албанија. Тој е задржан во полициската станица од општа надлежност -Струга за понатамошна постапка.