05/03/2024
Струга

Приведен дилер во Струга, пронајдена дрога

На 14.12.2022 во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го лишиле од слобода Р.О.(60) од Струга. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициските службеници пронашле и одзеле марихуана. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.