19/05/2024
Македонија

Приведен крадец за издржување затворска казна

На 23.11.2021 во 23.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода E.Р.(25) од Куманово за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за издржување на казната.