Приведен жител од Свети Николе кај кого била најдена дрога

На ден 25.07.2020 во 02.15 часот на ул.,,Кеј Македонија“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Г.Н.(21) од Свети Николе, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. 

Тој бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.