22/04/2024
Македонија

Приведени две лица од Ресен, осомничени за предизвикување општа опасност

На 08.07.2022 полициски службеници од ОВР Ресен ги лишија од слобода С.К.(34) и О.Б.(47), двајцата од Ресен. Тие се сомничат дека на 07.03.2022 извршиле кривично дело „предизвикување општа опасност“, со фрлање на експлозивна направа во двор на жител на с.Царев Двор, ресенско.

Во координација со Јавен обвинител, по документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.