Ренова и Шкендија одат понатаму во Лигата Европа, Шкупи надвор од игра

Ренова и Шкендија одат понатаму и ќе играат во следната рунда од квалификациите за Лигата Европа.

Ренова победи со 1:0 во гости против ерменскиот тим Алашкерт.

Шкендија победи со 2:0 против Сумгајит на гостувањето во Азербејџан.

Шкупи ги заврши натпреварите од квалификациите за Лигата Европа. На гостувањето во Азербејџан, Шкупи беше поразен со 2:1 од Нефтчи Баку.

WebOhrid