26/05/2024
Македонија

Следува стабилно и суво време

Од УХМР известуваат дека денес врнежите до пладне ќе престанат и ќе дува умерен до повремено засилен северозападен ветер.

Потоа во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво, по котлините и по речните долини со појава на магла и ниска облачност.