Стружанец физички нападнал 17 годишна девојка од Лабуништа

На 30.09.2019 околу 13.00 часот во полициската станица Струга пријавено е дека О.З. од Струга во својот автомобил физички нападнал 17 годишна девојка од струшкото село Лабуништа.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.