26/05/2024
Струга

Стружанец нападнат од повеќе лица пред интернет клуб

На 02.02.2019 година околу 00:50 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека пред интернет клуб на улица „Маршал Тито“, Н.С.(25) од Струга бил физички нападнат од повеќе лица.

На Н.С. му била укажана помош во Медицинскиот центар Струга. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.