Жител од струшко Франгово упатувал закани по животот на жена од Струга

На 01.02.2019 година во Полициската станица Струга е приведен А.А.(39) од село Франгово, струшко затоа што упатувал закани по животот на 45-годишна жена од Струга.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.