21/05/2024
Охрид

Света литургија по повод празникот Собор на Св. Архангел Михаил

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 21. Ноември (четврток) 2019 година во манастирот „Св. Наум Охридски“ Охрид, со почеток во 08:45 часот ќе се служи света архиерејска литургија по повод празникот „Собор на Св. Архангел Михаил“. На литургијата ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско – кичевски и Администратор Австралиско – сиднејски г. Тимотеј.

Дебарско – кичевската епархија ги повикува сите свои верници на заедничко прославување на овој празник.