ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид со честитка по повод Курбан Бајрам

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите припадници од исламска вероисповед им го честита празникот Курбан Бајрам. „Курбан Бајрам е празник на

повеќе...

Градоначалникот Георгиески упати честитка по повод Курбан Бајрам

По повод верскиот празник Курбан Бајрам, градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески упати честитка до сите граѓани од муслиманска вероисповед.  –

повеќе...

ЦИВИЛ апелира за придржување кон мерките за заштита од коронавирусот за време на Курбан Бајрам

Муслиманите слават Курбан Бајрам, еден од двата најсвети верски празници за муслиманите. Тоа е празник на жртвувањето, но и на

повеќе...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга по повод Рамазан Бајрам

Општинскиот комитет на ВМРО – ДПМНЕ, Струга на сите граѓани од Исламската вероисповед, им го честита големиот верски празник Рамазан

повеќе...

Честитка од градоначалникот Георгиески за Рамазан Бајрам

Градоначалникот  на Охрид, Константин Георгиевски упати честитка по повод големиот муслимански празник Рамазан Бајрам. – На сите граѓани со исламска вероисповед

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид со честитка по повод празникот Курбан Бајрам

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите верници од исламска вероисповед им го честита празникот Курбан Бајрам. „Курбан Бајрам е празник кој

повеќе...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид по повод празникот Рамазан Бајрам

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите верници од исламска вероисповед им го честита големиот верски празник Рамазан Бајрам. „Рамазан Бајрам е

повеќе...

Честитка од градоначалникот Ногачески по повод Рамазан Бајрам

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески, упати честитка по повод Рамазан Бајрам. „На сите граѓани од исламска вероисповед Ви го

повеќе...

Честитка од градоначалникот Георгиески по повод Рамазан Бајрам

По повод големиот муслимански празник Рамазан Бајрам градоначалникот на Општина Охрид Константин Георгиески упати честитка до сите муслимански верници. „Почитувани

повеќе...