21/06/2024

вмро-дпмне

Македонија

ВМРО – ДПМНЕ: ДКСК да покрене постапка против Битиќи, бара од фирмите на кои им исплаќал државна помош да гласаат за него, им сугерира и број на гласачко ливче

ДКСК да покрене постапка против Битиќи, бара од фирмите на кои им исплаќал државна помош да гласаат за него, им

Read More
Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го истреби криминалот и за истиот ќе има одговорност, затоа ни треба поддршката од граѓаните на 8 мај за број 2

Многу е важно да се земе активно учество во овие избори. Резултатот во првиот круг беше би рекол историски. Владата

Read More
Македонија

Мицкоски: Самите судии и обвинители ќе избираат членови на Советот на судии и обвинители, а не владата и претседателот, ќе направиме нов Кривичен законик преку широка јавна расправа

Во законот ќе се интервенира со амандмани и ќе се избрише делот каде што владата предлага, претседателот предлага, ќе оставиме

Read More
Македонија

Мицкоски: По 8-ми мај следува економски бум, нема да се стимулира потрошувачката, туку инвестициите, ќе се слеат пари во реалниот сектор

Мораме да обезбедиме пари ако сакаме да ги креираме овие 55.000 работни места односно тие пари да влезат во бизнисот

Read More
Македонија

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ во програмата има 1198 проекти за сите граѓани, собрание од 90 пратеници и укинување на балансерот се дел од нив

„До сега имаме одлична кампања, голема посетеност имавме вчера во Охрид преубава енергија, атмосфера и јас им благодарам на сите

Read More
Македонија

Мицкоски со повик за национално единство до опозицијата: Да се избориме против хаосот кој го создава оваа власт и да кажеме дека има надеж и дека има иднина во Македонија

Живееме во тешки времиња. Државата е во хаос, институциите се парализирани, апатија и разочараност се чувствува насекаде.  Изгубена е довербата

Read More
Охрид

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади кон партиите Левица и ЗНАМ, мораме да ја собориме оваа криминална власт

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО – демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само

Read More
Македонија

Николоски: На овие избори се одлучува дали Али Ахмети ќе продолжи да газдува со Македонија или Македонија ќе се ослободи со влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Денес почнуваме со кампања за парламентарните избори, по мене ова се најбитни избори кои што и се случуваат на Македонија,

Read More