Утре ќе се служи архиерејска литургија по повод празникот Собор на сите македонски светители

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на ден 04. Октомври 2020 година (недела), во црквата „Успение

Read more

Свети литургии по повод претстојните празници

Македонската православна црква – Охридска архиепископија, односно Дебарско-кичевската епархија Охрид, ги известува своите верни чеда дека за време на претстојните

Read more

Свети литурии за празникот Обрезание Господово и Св.Василиј Велики

Дебарско кичевската епархија ги информира граѓаните дека на 14ти јануари (вторник), на празникот Обрезание – Господово и Свети Василиј Велики

Read more

Последен Акатаист на Пресвета Богородица во Великиот пост, Недела на Св.Марија Египетска

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 12. април 2019 година (петок), во црквата „Успение на

Read more

Ќе се служи света литургија за празникот Св.свештеномаченик Харалампиј

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 23 февруари 2019 година (сабота), во црквата „Успение на Пресвета Богородица“

Read more

Ќе се служи света литургија за празникот Св. Варлаам Архиепископ Охридски

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 10. јуни 2018 година (недела), во црквата „Успение на

Read more

Распоред на Богослужби за Велигденските празници

Распоред на Богослужби за Велигденските празници за 2018 година 01.04.2018-ЦВЕТНИЦИ ВЕЧЕРТА: Бдение со „Последование на Женихот“, едноцрквие во црквата „Св.Богородица“-

Read more

Богослужби и литургии за Прочка и Велигденските пости

По повод почетокот на претстојните велигденски пости Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 18. Февруари

Read more