Леон Лекоски – талентирано момче кое прераснува во врвен фудбалер

Леон Лекоски важи за еден од најталентираните млади фудбалери во Германија кој има потенцијал да прерасне во врвен фудбалер. Роден

Read more

Четврта седница на Локалното собрание на млади на општина Охрид

Се оддржа четвртатат седница на Локалното собрание на млади на општина Охрид. Согласно, Деловникот за работа на Локалното собрание на млади

Read more

Кирил Лазаров го објави списокот со ракометари за младинската машка М19 репрезентација

Селекторот на машката младинска репрезентација, Кирил Лазаров го објави списокот на ракометари повикани за собир на младинска машка М19 репрезентација

Read more

Македонија до 21 претрпе убедлив пораз од Словенија

Младата репрезентација на Македонија до 21 година беше поразена убедливо од Словенија со 3:0 на последниот контролен тест пред стартот

Read more

Репрезентацијата на Македонија до 21 ги започна подготовките за дуелот со Словенија

Младата репрезентација на Македонија предводена од селекторот Благоја Милевски пред два дена ги започна подготовките за претстојниот контролен дуел со

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Георгиески не направија ништо за младите и спортот во Лескоец

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес одржа прес-конференција во врска со спортските игралишта во Лескоец, на која говореше Александар Здравевски, претседател на

Read more