ВМРО-ДПМНЕ: Власта и градоначалникот Георгиески не реализираа ниту еден проект за младите

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес одржа прес-конференција на која говореше Александар Здравевски, претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. „Локалната самоуправа и

Read more

Одреден распоредот на натпревари во квалификациите за пласман на ЕП до 21 година

УЕФА со извлекување го одреди распоредот на натпревари за квалификациските натпревари за пласман на Европското првенство за репрезентации до 21

Read more

Милевски и Арслани ги одредија фудбалерите за тренинг кампот во Охрид

Селекторот на македонската репрезентација до 21 година, Благоја Милевски и предводникот на селекцијата до 19 години, Шкумбин Арслани ги објавија фудбалерите на кои ќе

Read more

Македонија до 21 година со победа против Црна Гора ги заврши успешните квалификации за ЕП

Македонската репрезентација до 21 година ја победи Црна Гора со 2:1 на последниот натпревар од групата 6 во квалификациите за

Read more

Македонија до 21 година одигра нерешено 1:1 против Израел во квалификациите за ЕП

Македонската репрезентација до 21 година одигра нерешено 1:1 против Израел на домашен терен во натпревар од квалификациите за Европското првенство.

Read more

Блескава партија на Македонија У21 против Казахстан

Извонредна игра на македонската репрезентација до 21 година на гостувањето против Казахстан и убедлива победа од 4:1 во рамки на

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Се обврзуваме на повеќе од 50 000 вработувања на млади

Носителката на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Обнова на Македонија“ Дафина Стојаноска денеска ги посети младите во

Read more