Прес-конференција на Милевски и Ристовски пред натпреварот со Германија

Селекторот на македонската репрезентација, Благоја Милевски и капитенот Стефан Ристовски на официјалната прес-конференција ги споделија своите очекувања спроти утрешниот натпревар

Read more

Македонија славеше со 4:0 против Лихтенштајн

Македонската А репрезентација славеше убедлива победа со 4:0 против Лихтенштајн во натпреварот од 7. коло од квалификациите за Светското првенство

Read more

Распродадени билетите за Македонија – Германија

Билетите за натпреварот Македонија – Германија од квалификациите за Светското првенство 2022. се распродадени.  Натпреварот ќе се одигра на 11.

Read more

Селекторот Милевски го објави списокот за Лихтенштајн и Германија

Селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за квалификациските натпревари на македонската репрезентација за

Read more

Милевски и Димитриевски на прес-конференција спроти мечот со Романија

Селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски и репрезентативецот, Столе Димитриевски на официјалната прес-конференција на Националната арена „Тодор Проески“ ги

Read more

Македонија одигра нерешено против Исланд во Рејкјавик

Македонската А репрезентација одигра нерешено 2:2 против Исланд во натпреварот од 5. коло од квалификациите за Светското првенство 2022.  Домашните

Read more

Милевски и Барди: Многу работи на утрешниот натпревар ќе зависат од нас

Селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски и репрезентативецот, Енис Барди на официјалната прес-конференција во Рејкјавик ги споделија своите размислувања

Read more