Благоја Милевски од 1. август нов селектор на македонската А репрезентација

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница во „Куќа на фудбалот“ донесе одлука за назначување на Благоја

Read more

Пораз од Холандија за крај на ЕУРО 2020 за Македонија

Македонската репрезентација со пораз од Холандија на арената „Јохан Кројф“ го заврши настапот на Европското првенство. Нашата селекција загуби со

Read more

Ангеловски: Последниот меч за Пандев е дополнителен мотив за нас

Игор Ангеловски, селекторот на македонскиот национален тим, на официјалната прес-конференција во Амстердам му се заблагодари на Горан Пандев, и нагласи

Read more

Пандев: Против Холандија ќе го одиграм мојот последен репрезентативен натпревар

Македонскиот капитен Горан Пандев на официјалната прес-конференција пред утрешниот меч со Холандија најави дека утре ќе го одигра последниот натпревар

Read more

Македонската репрезентација загуби со 2:1 од Украина

Македонската репрезентација загуби со 2:1 од Украина на вториот натпревар од Европското првенство. Нашата селекција одигра одлично второ полувреме, по

Read more

Ангеловски и Ристовски: Подготвени сме да го покажеме нашиот квалитет

Македонскиот национален состав денеска го има официјалниот тренинг пред утрешниот меч против репрезентацијата на Украина во рамките од второто коло

Read more

Трајковски: Ќе се бориме до крај, веруваме во себе и ќе дадеме се од себе за да ја постигнеме целта

Александар Трајковски, македонскиот репрезентативец го коментираше вчерашниот дуел со Австрија и поразот од 3:1. Тој смета дека Австријците не се

Read more

Ангеловски и Пандев: Подготвени за предизвикот

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев на официланата прес конференција говореа за утрешното деби на Македонија

Read more