ВМРО-ДПМНЕ: Веќе 2 дена граѓаните се без вода поради дефект на „Македонски просветители“, „Абас Емин“ и околните улици

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Локалната власт и градоначалникот Константин Георгиески на жителите од централното

повеќе...

ЈП Билјанини Извори: Кражбите кај каналот Студенчишта не се во делот со кој ние стопанисуваме

„ЈП „Билјанини Извори“ како правен субјект кој стопанисува со одлука на Советот на Општина Охрид со едниот дел од каналот

повеќе...

Демократски сојуз: Македонија една изборна единица

„Демократскиот сојуз ја поздравува иницијативата на министерот за правда Бојан Маричиќ за промена на изборниот модел за локалните избори и

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Стана секојдневие граѓаните да бидат нападнати и искасани од бездомни кучиња

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Со Локалната власт на СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески стана

повеќе...

Граѓаните гласаа за Европска Македонија, Демократскиот сојуз е парламентарна партија

Демократскиот сојуз оценува дека вчерашните предвремени парламентарни избори беа фер и демократски, без насилства, со висока излезност во специфични здравствени

повеќе...

ГДУ: Непријатно сме изненадени од пристапот на владата за отстранување на сите 25 плажи

Граѓанско демократската унија (ГДУ) – Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Искрено сме непријатно изненадени од пристапот на

повеќе...

Демократски сојуз: За да може секој граѓанин, и Албанец и Македонец, да стане премиер, една изборна единица и отворени листи!

Демократскиот сојуз смета дека во граѓанска држава, каде што сите етнички заедници ги уживаат највисоките човекови права, непримерно е една

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезинфекцијата на улиците во Охрид – Потенцијална еколошка закана за езерото!!!

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Непромислено и брзоплето и спротивно на препораките на Светска Здравствена

повеќе...

ГДУ: Двочасовното шоу на Караџовски покажа дека ситуацијата не е под контрола, туку дека целосно е излезена од контрола

Граѓанско демократската унија (ГДУ) испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Двочасовното шоу на Караџовски покажа дека ситуацијата не е

повеќе...