Започнуваат подготовките за овогодинешното издание на Охридскиот пливачки маратон

Координативен состанок во врска со организирањето на Охридскиот пливачки маратон, денеска, се одржа во просториите  на Општина Охрид. На состанокот

Read more

Координативен состанок во врска со престојот на религиозната група Лев Тахор во Горно Лакочереј

На иницијатива на градоначалникот Кирил Пецаков денес во Општина Охрид се одржа координативен состанок во врска со возмиреноста и негодувањата

Read more

Со почитување на Ковид мерките ќе се одбележи Богојавление – Водици во Охрид

Со почитување и запазување на мерките за заштита од Ковид 19 , ќе биде  одржана  годинешната манифестација посветена  на големиот

Read more

Градоначалникот Пецаков на средба со фудбалските школи

ЈП „Билјанини Извори“ денес реализираше работна средба со сите фудбалски школи кои користат услуги на СРЦ „Билјанини Извори“. Состанокот со

Read more

Петнаесеттиот годишен работен состанок на Министрите за земјоделство од Југоисточна Европа ќе се одржи во Тирана

Министерството за земјоделство и рурален развој на Република Албанија и Постојаната работна група за регионален рурален развој (СВГ) во Југоисточна

Read more

Благоја Милевски го одржа првиот работен состанок како селектор на македонската А репрезентација

Фудбалската федерација на Македонија, како и досега, активно продолжува да работи со цел да ја унапреди состојбата на фудбалот во

Read more

Одржан состанок за заштита од корона вирусот на подрачјето на Лабуништа, Октиси, Боровец, Подгорци и Јабланица

На 14.03.2020 година, на иницијатива на ОВР Струга, во струшкото село Лабуништа, полициски службеници одржаа работен состанок со членови на

Read more