Градоначалникот Георгиески во работна посета на Белград

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиески е во неколкудневна работна посета на Белград Р. Србија.  Во рамки на посетата претпладнево

Read more

Амбасадорот на Јапонија во посета на Општина Охрид

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески, оствари протоколарна средба со амбасадорот на Јапонија во Република Северна Македонија, Хиронори Савада. На средбата,

Read more

Потенцијална соработка помеѓу Општина Охрид и Економски факултет, Универзитет – Љубљана

Потенцијална соработка помеѓу општина Охрид и Економски Факултет, Универзитет –Љубљана, беше една од темите на средбата која денеска ја остварија

Read more

Градоначалникот Георгиески оствари средба со економските советници од МНР

Градоначалникот Константин Георгиески вчера оствари официјална средба со економските советници на Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија организирана

Read more

Градоначалникот Георгиески оствари средба со фудбалерите на Охрид

На покана на градоначалникот Константин Георгиески, денеска, се одржа средба со членовите на управата и фудбалерите на ГФК Охрид. На

Read more

Легендите на Црвена Ѕвезда на прием кај градоначалникот Георгиески

Градоначалникот Георгиески, денес, во својот кабинет ги прими фудбалските легенди од поранешната Југославија, Бошко Ѓуроски, Станислав Кaраси, Јован Аќимовиќ и

Read more

Норвешкиот амбасадор Јелстад во посета на Охрид

Градоначалникот Константин Георгиески денеска оствари средба со амбасадорот на Кралството Норвешка во Република Северна Македонија, со седиште во Белград, Јорн

Read more

Средба на градоначалникот Георгиески со австрискиот амбасадор Вуцас

Градоначалникот на Охрид Константин Георгиески денеска оствари протоколарна средба  со амбасадорот на Австрија во Република Северна Македонија Н.Е.  Георг Вуцас 

Read more

Градоначалникот Георгиески оствари средба со организаторите на „Бич филм фестивал Охрид“

Во просториите на општина Охрид, денес, градоначалникот Константин Георгиески оствари средба со организаторите на Фестивалот на нов европски филм „Бич

Read more

Министерот Бочварски во работна посета на Општина Охрид

Градоначалникот Константин Георгиески оствари работна средба со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, кој денеска беше во прва работна

Read more