Жител од Љубаништа заработи кривична пријава поради „злоупотреба на службена положба и овластување“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.С.(63) од с.Љубаништа, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба

Read more

Реконструирани пумпните станици во Трпејца и Љубаништа

Со цел да се обезбеди поквалитетно, навремено, економично и енергетски ефикасно водоснабдување, ЈП „Водовод“ изврши реконструкција на пумпната станици во

Read more

Ќе се служи света литургија за празникот Св. Атанасиј Велики во Љубаништа

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 31. Јануари 2020 година (петок), во метохот на манастирот

Read more

Проект за подобрување на водоснабдувањето и намалување на трошоците за електрична енергија

Јавното Претпријатие „Водовод“ – Охрид во соработка со општина Охрид во наредниве три месеци ќе реализира огромен проект кој се

Read more