Кривична пријава за криумчари на редок подмладок стаклена јагула

СВР Куманово, до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Л.Х.(44) од Народна Република Кина, со живеалиште Кралство Шпанија, В.В.М.(54)

Read more

Во Куманово се одржа зимско Државно првенство во пливање

Викендов во Куманово се одржа зимското Државно првенство во пливање. На првенството настапија 217 пливачи од 16 клубови, а победници

Read more