Викендов во Охрид ќе се одржат Охридскиот пливачки маратон, Фестивал на виното и финале од ракометниот Супер куп

Богат викенд исполнет со настани ни претстои во градот. Денес ова го најави градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков. –

Read more

Утре ќе се одржи Олимписки пливачки маратон на 10 километри „Охрид 2022“

Утре, 26.08.2022 (петок) во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски Бранови 2008“ Охрид ќе се одржи четвртиот по

Read more

Започнуваат подготовките за овогодинешното издание на Охридскиот пливачки маратон

Координативен состанок во врска со организирањето на Охридскиот пливачки маратон, денеска, се одржа во просториите  на Општина Охрид. На состанокот

Read more

Општина Охрид застанува зад организацијата на Охридскиот пливачки маратон

Општина Охрид ќе обезбеди 2 милиони денари од општинскиот буџет за организација на овогодинешното издание на Охридскиот пливачки маратон. Градоначалникот

Read more