18/05/2024
Дебрца

Велигденска честитка од градоначалникот Ногачески

Градоначалникот на Општина Дебрца,  Зоран Ногачески, по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, упати честитка до сите граѓани. 

„Почитувани граѓани, православни христијани,

Во името на општина Дебрца и во мое име Ви го честитам најголемиот христијански празник, Воскресението Христово.

Празникот над празниците секогаш потсетува на трајните вредности на православната вера – љубов, толеранција, простување.

Ви посакувам претстојните празнични денови да ги прославите со најблиските, во здравје, мир и радост.

Христос воскресе!“- стои во честитката.