21/05/2024
Охрид

Жител од Елшани пронајден мртов во куќа на улицата „15-ти Корпус“

На 12.04.2021 во 17.51 часот во СВР Охрид, пријавено дека во куќа на улицата „15-Корпус“ во Охрид бил пронајден починат Л.С.(48) од охридското село Елшани.

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.